ANASAYFA

Sağlıklı Ve Sürdürülebilir Bir Büyüme Hedefliyoruz

Elcab Kablo olarak, geçen yılın ilk çeyreğine oranla çok daha iyi bir ilk çeyreği geride bıraktıklarını söyleyen Elcab Kablo Satış Müdürü Ömer Şentürk, 2014 büyüme hedeflerini %30 olarak belirlediklerini ve hem iç hem yurtdışı pazarlarda ve bu hedefi gerçekleştireceklerini ifade etti. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme hedeflediklerini belirten Şentürk, firmaları ve projeleri ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

 

Firmanız açısından 2014 yılının ilk çeyrek verileri nasıl gerçekleşti? Geçen yılla kıyaslayabilir misiniz?


2014 yılına hızlı bir giriş yaptık. 2014 yılı büyüme hedefimizi %30 olarak belirledik. 2013 yılına göre bu hedefimizi ilk çeyrekte fazlası ile geçmiş olduğumuzu görmekteyim. Elcab Kablo AŞ ailesi olarak, 2014 yılının, hem iç hem dış pazar olarak çok farkı bir büyüme içerisinde geçeceğine inanıyoruz.

 

Ürün çeşitleriniz konusunda bilgi verir misiniz?


Pişirici ve ısıtıcı beyaz eşya ev aletleri başta olmak üzere bir çok makine, otomotiv, ekipman, sistem için kablo ve kablo grupları, profil, fırın kapak contaları, sızdırmazlık elemanları, PV kablo üretiyoruz. Entegre tesisimizde fişli şebeke kordonları, baskı kalıplık parçalar, yangın ihbar kabloları, seramikleşen kablolar, yüksek sıcaklık dayanımlı kablolar, silikon, PVC makaron ve profiller üretiyoruz. Ürün portföyümüz çok geniş, bu yüzden sektörümüzün önde gelen firmaları bizi partner olarak görüp ihtiyaçları olan ürün ve hizmetlerde bizden gerçekleştirmemiz için projeler talep ediyorlar. Silikon bazlı ürünler, PVC dahil olmak üzere çok değişik hammaddeler üretiyoruz. Cam elyaf örgülü ürünler de üretim gamımızda yer alıyor.

 

Elcab Kablo’nun kablo sektöründeki yeri ve misyonu nedir?


Elcab Kablo, beyaz eşya yan sanayi için hizmet vermenin yanı sıra sanayiye rehberlik eden ve 43 farklı ülkeye ihracat yapmaktan gurur duyan önde gelen şirketlerden biridir. Yurtdışında kazandığı büyük tecrübeyle ülke ekonomisine katkıda bulunan bir şirkettir. Özetle, Elcab inovasyona önem veren ve sektöre öncülük eden lider bir şirkettir.

 

Önümüzdeki döneme yönelik hedefleriniz nelerdir?


Elcab Kablo’nun uzun vadede en büyük hedefleri; kurumsal kimlik benimseyen bir firma olmak, Avrupa’da değerli bir marka olmak, sağlıklı bir şekilde sürdürülebilir büyüme göstermek…