ANASAYFA

Nejdet TISKAOĞLU anlattı: Dünya'da ilk 10'dayız

Zonsiad Başkanı & Elcab Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, A Para ekranlarında yayınlanan 'Çarklar Dönüyor' programında Rıfat Fırat'ın konuğu oldu. Tıskaoğlu, Zonguldak ve Güney Afrika gerçekleştirdiği yatırımların yanı sıra, beyaz eşya ve kablo sektörü hakkında açıklamalarda bulundu. 


A Para'da ilgiyle izlenen 'Çarklar dönüyor' ekonomi programına katılan Nejdet Tıskaoğlu, beyaz eşya ve kablo sektöründe ki yatırımlar, dünya pazarındaki yeri ve kendi projelerini anlatı. Beyaz eşya sektöründe Türkiye'nin dünya pazarında çok güçlü konumda olduğunu ifade eden Tıskaoğlu, Çin'e giden ilk ihracat treninde beyaz eşya ihracatı yapıldığına dikkat çekti. Tıskaoğlu, "Beyaz eşya sektöründe Türkiye çok güçlü. Hem ana sanayisinde hem de yardımcı sanayisinde güçlü. Türkiye'den Çin'e giden ilk trenlerde beyaz eşyalar vardı. Biz ilk beyaz eşya ihracatı yaptık. Beyaz eşyada ne kadar güçlü olduğumuz gösteren çok güçlü bir enstrümandır aslında." dedi.

 

KABLO SEKTÖRÜNDE DÜNYADA İLK 10'DAYIZ

 

Tıskaoğlu kablo sektöründe de Türkiye'nin dünyadaki ilk 10 ülkesi arasında olduğunu ifade etti. Kablo sanayisinde de söz sahibi olduklarını anlatan Tıskaoğlu, "Kablo kısmında dünya sıralamasında ilk iki diyemeyiz ama ilk 10'a girebiliriz. Türkiye'de gerçekten kendi kulvarında çok iyi kablocular var. Türkiye'de çok ciddi kablo üreticileri var. Dolayısıyla biz ilk 10 sıralamaya baktığımızı da Türk kablo sanayiyi dünyada ilk 10'da diyebiliriz. Türk kablo sanayisi dünya pazarında şu an için istediğini alabiliyor diyebiliriz." diye konuştu.

 

 

‘Eve Dönüş Projesi’ Anadolu insanına iş ve aş sağlayacak

 

Zonguldak Sanayici İş Adamları Derneği (ZONSİAD) Başkanı ve Zonguldaklı İş İnsanı Nejdet Tıskaoğlu, katıldığı bir ulusal kanal röportajında Eve Dönüş Projesi’ne dikkat çekti. Anadolu insanının bu projeye olan ihtiyacına değinen Tıskaoğlu, “Eve dönüş kararıyla beraber ilk olarak Elcap Kablo olarak Zonguldak’a ilk fabrikamızı kurduk. Çaycuma’da fabrikamızda çalışan 150 ekip arkadaşımız var. Eve Dönüş Projesi çok kıymetli. Hem Türkiye hem de Anadolu şehirleri için çok kıymetli bir proje. Anadolu’daki hemşerilerimin hepsi bizi bekliyor. Onların işe ve aşa ihtiyacı var. Bilgi birikimlerimiz ile beraber kendi şehirlerimize küçük yatırımlar yapalım, oradaki insanlarımızı mutlu edelim, o şehirlerimizin de kalkınmalarına fayda sağlayalım. Buradan bütün sanayici dostlarıma selamlarımı iletiyorum. ZONSİAD’ın başlattığı Eve Dönüş Projesi çok kıymetli, lütfen sizler de bu projeye destek verin” dedi.

 

Nejdet Tıskaoğlu, proje kapsamında Çaycuma OSB’ye bir kablo fabrikası kurmuş ve burada 400 kişinin istihdam edineceğini ifade etmişti.

 

Haberin Detaylarını Öğrenmek için Tıklayın: 

Pusula Gazetesi

ZHaber